گفت‌وگو فیلم‌نت نیوز با سردبیر سابق کایه‌دو سینما در حاشیه‌‌ جشنواره جهانی فیلم فجر
ژان میشل فرودون منتقد شناخته شده‌ی سینمایی و سردبیر سابقه نشریه «کایه‌دو سینما» که برای حضور در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی و برگزاری ورک‌شاپ به جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر آمده بود؛ در گفت‌وگویی کوتاه از جایگاه و تصویر سینمای ایران در دنیا و تغییر تاثیرپذیری سینمای ایران در مسیر رشد جهانی‌اش گفت.
گفت‌وگو فیلم‌نت نیوز با سیف‌اله صمدیان،‌دبیر برگزاری بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر
یکی از مهم‌ترین رویدادهای سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزاری بزرگداشت سه روزه زنده‌یاد عباس کیارستمی با حضور میهمانانی از سینمای ایران و میهمانان ویژه از کشور‌های مختلف بود که هر کدام به مناسبتی در این مراسم حضور ئیدا کردند. سیف‌اله صمدیان به عنوان دبیر برگزاری این برگداشت در روزهای پایانی جشنواره، مقابل دوربین فیلم‌نت نیوز از دلایل نیاز به برگزاری این بزرگداشت و ویژگی بخش‌های مختلف آن گفت.
در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز،
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران معتقد است که تاثیر هنر و سینما بی نهایت است، جایی که منطق و قوانین از خواسته‌ها و انتقال مفاهیم در می‌ماند، هنر و سینما با ظرافت و لطافت منحصر به فردش به کمک می‌آید. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران معتقد است که تاثیر هنر و سینما بی نهایت است، جایی که منطق و قوانین از خواسته‌ها و انتقال مفاهیم در می‌ماند، هنر و سینما به کمک می‌آید.
گزارش ویدیویی فیلم‌نت نیوز از مراسم اختتامیه‌ی سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر را ببینید
مراسم اختتامیه‌ی سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روز پنج‌شنبه (7 اردیبهشت) با حضور اهالی سینمای ایران، میهمانان و داروان خارجی و اهالی سیاست مثل محمد‌جواد ظریف،‌وزیر امورخارجه و وزیر ارشاد و دیگر مسئولان سینمایی در تالار وحدت برگزار شد. مراسمی که مثل سایر بخش‌های جشنواره توانست رضایت نسبی میهمانان و سینماگران را جلب کند. بخش‌هایی از این مراسم را از زاویه دوربین فیلم‌نت نیوز ببینید.
رضا کریمی، مقابل دوربین فیلم‌نت نیوز از برگزاری جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر گفت
رضا میرکریمی دبیری سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فجر را در حالی به پایان رساند که مدیران جشنواره و میهمانان از شیوه‌ی برگزاری آن رضایت نسبی داشتند. میر‌کریمی یک روز مانده به برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره، در گفت‌وگو با فیلم‌نت ‌نیوز از رضایتش از استقبال علاقه‌مندان به جشنواره جهانی فیلم فجر و نیاز جشنواره به دبیرخانه دائمی گفت.
شهره گلپریان، معرف و نمایش‌دهنده سینمای ایران در ژاپن؛ میهمان جشنواره جهانی امسال بود
شهره گلپریان ۳۰ سال در ژاپن زندگی کرده و از ۲۳ سال قبل در زمینه معرفی سینمای ایران در کشور ژاپن فعالیت می‌کند. او در تمام این سال‌ها فیلم‌های زیادی از جمله فیلم‌های عباس کیارستمی را از زبان فارسی به ژاپنی ترجمه و زیرنویس کرده است.
گفت‌وگو فیلم‌نت نیوز با «کورمانبکف»، کارگردان بهترین فیلم بلند آسیایی در بخش جلوه‌گاه شرق
ثابت کورمانبکف کارگردان فیلم «بازآمده» اهل کشور قزاقستان است و فیلمش در سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، دربخش پانورامای کشورهای آسیایی و اسلامی اکران شد. «بازآمده» در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق، جایزه نقدی و تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی را کسب کرد.
رییس سازمان سینمایی از بازبینی وضعیت فیلم‌های توقیفی در دولت یازدهم و تغییرات د ر جشنواره فیلم فجر خبر داد
رییس سازمان سینمایی با تاکید بر این‌که موضوع توزیع غیرقانونی فیلم‌هایی با آرم «بازبینی ارشاد» در دست بررسی است،خبر داد:‌« در ماه‌های آینده چند فیلم پربحثی که هنوز مجوز اکران نگرفته‌اند دوباره بازبینی خواهند شد.»
جشنواره جهانی فیلم فجر از زبان سه مدیر سینمایی
پس مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی حیدریان، حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سابق سازمان سینمایی و سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
گزارش تصویری فرش قرمز و مراسم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر را در فیلم‌نت نیوز ببینید
عصر امروز (۷ اردیبهشت) مراسم اختتامیه‌‌ی سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در تالار وحدت برگزار شد. دراین مراسم علاوه بر میهمانان خارجی،اهالی سینمای ایران و مدیران و برگزارکنندگان جشنواره، وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی هم محضور داشتند. میهمان ویژه این مراسم که با اجرای اشکان خطیبی برگزار شد، محمد‌جواد ظریف و همسرش بودند و محمد‌جواد ظریف جایزه‌ی «محمد امین» را به برنده‌ی این بخش اهدا کرد.
نمایش فیلم به‌یادماندنی سهراب شهید ثالث در جشنواره‌ی جهانی
نسخه مرمت شده فیلم «یک اتفاق ساده» به کارگردانی سهراب شهیدثالث، امروز (۷ اردیبهشت) در کاخ جشنواره جهانی به نمایش در‌آمد و با استقبال مخاطبان مواجه شد.
علیرضا شجاع نوری در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز از تجربه‌ی حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر و فعالیت‌های آینده‌اش گفت
علرضا شجاع‌نوری که در جشنواره جهانی فیلم فجر امسال با فیلم «نگار» به عنوان بازیگر و همچنین دبیر نشست‌های علمیجشنواره حضور دارد؛ معتقد است جشنواره‌ی امسال پر از رویدادهای خوب و حضورآدم‌های خوب است. و برگزاری بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی را یکی از مهم‌ترین رویدادهای سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر می‌داند. شجاع‌نوری در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز از فعالیت‌های آینده‌اش و اشتیاقش برای حضور در یک سریال تلویزیونی خبر داد.
به دلیل استقبال مخاطبان
فیلم‌های «دلم می‌خواد»، «فرانتز»، «بانگ تنهایی انسان» و «پسا تصویر» با تصمیم دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر به سانس‌های فوق‌العاده رسیدند.
مرور سینمای ایران در موزه سینما
موزه سینمای ایران میزبان برخی از داوران سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در بخش‌های مختلف شد و میهمانان از بخش‌های مختلف این موزه دیدن کردند.
گفت‌وگوی ویدیویی فیلم‌نت نیوز با مریم مقدم؛ بازیگر فیلم «برگ جان»
مریم مقدم با فیلم «برگ جان» ساخته ابراهیم مختاری در سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد. این فیلم در بخش ملی جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد.
متن پیام احمد کیارستمی در بزرگداشت پدرش در جشنواره جهانی فیلم فجر منتشر شد
در نخستین جلسه از سلسله نشست‌های بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر،احمد کیارستمی فرزند ارشدزنده‌یاد عباس کیارستمی، با یک پیام تصویری به جشنواره جهانی فیلم فجر، این بزرگداشت را همراهی کرد. او در این پیام از فعالیت‌هایی برای آرشیو آثار عباس کیارستمی و ارتقا کیفیت آثار قدیمی او خبر داد.
تصاویری از حال و هوای روز پنجم جشنواره‌‌ی جهانی فیلم فجر
پنجمین روز از سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روز خوبی برای علاقه‌مندان سینمای بهمن فرمان‌آرا بود. روز سه‌شنبه (5 اردیبهشت) علاوه بر نمایش فیلم‌های ایرانی مثل «خانه کاغذی»،«خفه‌گی» و «ایتالیا،‌ایتالیا»؛فیلم «دلم می‌خواد» آخرین ساخته‌ی بهمن فرمان‌آرا برای اولین بار به نمایش درآمد. استقبال از آخرین ساخته‌ی فرمان‌آرا آنقدر زیاد بود که نمایش این فیلم در پردیس چارسو به سانس فوق‌العاده رسید.
در مراسم پایانی بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد
مراسم پایانی بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی٬ مازیار میری مدیر بخش دارالفنون٬ شهاب الدین عادل از اعضای هیات علمی دارالفنون٬ سه شنبه (۵ اردیبهشت) در محل مدرسه دارالفنون برگزار شد.
تصاویری از میهمانان و رویدادهای روز چهارم جشنواره جهانی فیلم فجر را ببینید
چهارمین روز از سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو، علاوه بر نمایش فیلم‌های خارجی در بخش‌های مختلف با برگزاری آخرین روز بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی پیش رفت. علاوه بر این مراسم اولین اکران فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» آخرین ساخته‌ی تهمینه میلانی هم با استقبال علاقه‌مندان رو‌به‌رو شد. چهارمین روز جشنواره میزبان چهره‌هایی چون رخشان بنی‌اعتماد، شهرام مکری، لوریس چکناواریان،محمد‌حسین مهدویان، تهمینه میلانی، محمد نیک‌بین و... بود.
حسین نمازی در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز از مسیر ساخت فیلم اولش و نمایش آن در جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر گفت
حسین نمازی کارگردان فیلم سینمایی «آپاندیس» که در جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد اما به عنوان یکی از 6 فیلم ایرانی به جشنواره جهانی فیلم فجر راه پیدا کرد؛ در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز از شرایط ساخت و آماده‌سازی این فیلم و امیدش به استقبال مخاطبان در اکران عمومی «آپاندیس» گفت.
نماینده فیاپف از کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر بازدید کرد
در چهارمین روز از جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر، نماینده فیاپف (فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های تهیه‌کنندگان فیلم) از کاخ جشنواره‌ی جهانی فجر بازدید کرد تا ضمن گفت‌وگو با رضا میرکریمی، برای تعیین رتبه جشنواره جهانی فجر گزارش تهیه کند.
گزارش ویدیویی حال و هوا و رویدادهای روز سوم، سی‌و‌ پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر را ببینید
در سومین روز برگزاری سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر با حضور علاقه‌مندان و اهالی سینما علاوه بر نمایش فیلم‌های خارجی در بخش‌های مختلف، سه فیلم ایرانی «نگار»،«خانه کاغذی» و «خفه‌گی» در پردیس سینمایی چارسو نمایش داده و با استقبال خوبی رو‌به‌رو شدند. دومین روز مراسم بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی هم دیروز (3 اردیبهشت) در پردیس چارسو برگزار شد.
در دیدار رئیس سازمان سینمایی هنگ کنگ با رئيس سازمان سينمايي ايران مطرح شد:
روز یکشنبه (۳ اردیبهشت ماه) هونگ کوک رئیس سازمان سینمایی هنگ کنگ، ولینگتون فونگ دبیر اجرایی سازمان سینمایی، تدی چان کارگردان مشهور هنگ کنگ  و هیات همراه با محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد دیدار و گفت‌وگو کردند.
گزارش ویدیویی فیلم‌نت نیوز از حضور اهالی سینما در روز دوم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو را ببینید
دومین روز از سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور سینماگران ایرانی و خارجی‌ای که برای حضور در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در پردیس سینمایی چارسو حضور داشتند؛ با حال و هوایی متفاوت سپری شد.
فرهاد توحیدی از تجربه برگزاری کارگاه آموزش فیلمنامه‌‌نویسی در جشنواره جهانی فیلم فجر گفت
فرهاد توحیدی که کارگاه شش ساعته‌ای با موضوع فیلمنامه‌نویسی در جشنواره جهانی فجر برگزار کرد، براین باور است که برتری ایده و خلاقیت هنرجویان ایرانی در کارگاه‌های آموزشی که با حضور هنرجویان ایرانی و خارجی برگزار می‌شود٬ کاملا نمایان است.
گزارش تصویری از حضور اهالی سینما و رویدادهای دومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
دومین روز جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر با برگزاری اولین مراسم بزرگداشست عباس کیارستمی با حضور پرتعداد و استقبال اهالی سینما فیلم فجر برگزار شد.
برنامه‌ی سومین روز از بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر
مراسم سومین روز از بزرگداشت‌ عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور ۶ نفر از شاگردان کیارستمی که فیلم‌های‌شان امکان اکران عمومی پیدا کرده‌اند، برگزار می‌شود.
تصاویری از اولین روز بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر
اولین روز از مراسم سه روزه‌ی بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی با عنوان «خانه دوست اینجاست» امروز در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. در این مراسم با مدیریت سیف‌اله صمدیان، میهمانانی از سینمای ایران و دنیا حضور داشتند.
گزارش ویدیویی فیلم‌نت نیوز از بازدید وزیر ارشاد در روز اول جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو را ببینید
در اولین روز از آغاز رسمی سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر رضا صالحی‌امیری در پردیس سینمایی چارسو حضور پیدا کرد و ضمن بازدید از رویدادهای جشنواره به سوالات اهالی رسانه پاسخ‌های کوتاهی داد. وزیر ارشاد در میان این سوال‌ها از تعامل خوب سازمان سینمایی با خانه‌ی سینما گفت و تاکید کرد سازمان سینمایی وزارت ارشاد مشکل و مساله‌ای با هیچ‌کدام از صنوف سینمایی ندارد.
محصول مشترک ایران، چک و اوکراین
فیلم سینمایى «خاطرات پاییزی» محصول مشترک ایران، چک و اوکراین به كارگردانى على فخرموسوى و تهیه‌كنندگى سیدامیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم و با حضور یک بازیگر ایرانی و بازیگرانى از اروپاى شرقى، امروز (دوم اردیبهشت) و همزمان با دومین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو به نمایش در می‌آید.
صفحه 1 از 1912345...10...انتها