نمایش فیلم به‌یادماندنی سهراب شهید ثالث در جشنواره‌ی جهانی
نسخه مرمت شده «یک اتفاق ساده» روی پرده چارسو
نسخه مرمت شده فیلم «یک اتفاق ساده» به کارگردانی سهراب شهیدثالث، امروز (۷ اردیبهشت) در کاخ جشنواره جهانی به نمایش در‌آمد و با استقبال مخاطبان مواجه شد.
به دلیل استقبال مخاطبان
سانس فوق‌العاده برای چهار فیلم در جشنواره جهانی فیلم فجر
فیلم‌های «دلم می‌خواد»، «فرانتز»، «بانگ تنهایی انسان» و «پسا تصویر» با تصمیم دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر به سانس‌های فوق‌العاده رسیدند.
مرور سینمای ایران در موزه سینما
موزه سینما میزبان داوران جشنواره جهانی فیلم فجر شد
موزه سینمای ایران میزبان برخی از داوران سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در بخش‌های مختلف شد و میهمانان از بخش‌های مختلف این موزه دیدن کردند.
گفت‌وگوی ویدیویی فیلم‌نت نیوز با مریم مقدم؛ بازیگر فیلم «برگ جان»
بازی در کنار سعید پورصمیمی تجربه دوست‌داشتنی بود
مریم مقدم با فیلم «برگ جان» ساخته ابراهیم مختاری در سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد. این فیلم در بخش ملی جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد.
تصاویری از حال و هوای روز پنجم جشنواره‌‌ی جهانی فیلم فجر
روز پنجم؛ استقبال از مردی که می‌خواهد برقصد!
پنجمین روز از سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روز خوبی برای علاقه‌مندان سینمای بهمن فرمان‌آرا بود. روز سه‌شنبه (5 اردیبهشت) علاوه بر نمایش فیلم‌های ایرانی مثل «خانه کاغذی»،«خفه‌گی» و «ایتالیا،‌ایتالیا»؛فیلم «دلم می‌خواد» آخرین ساخته‌ی بهمن فرمان‌آرا برای اولین بار به نمایش درآمد. استقبال از آخرین ساخته‌ی فرمان‌آرا آنقدر زیاد بود که نمایش این فیلم در پردیس چارسو به سانس فوق‌العاده رسید.
در مراسم پایانی بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد
فیلمنامه‌‌ی برگزیدگان اولیه دارالفنون داوری می‌شوند
مراسم پایانی بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی٬ مازیار میری مدیر بخش دارالفنون٬ شهاب الدین عادل از اعضای هیات علمی دارالفنون٬ سه شنبه (۵ اردیبهشت) در محل مدرسه دارالفنون برگزار شد.
تصاویری از میهمانان و رویدادهای روز چهارم جشنواره جهانی فیلم فجر را ببینید
روز چهارم؛ استقبال از «ملی و راه‌های نرفته‌اش»
چهارمین روز از سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو، علاوه بر نمایش فیلم‌های خارجی در بخش‌های مختلف با برگزاری آخرین روز بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی پیش رفت. علاوه بر این مراسم اولین اکران فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» آخرین ساخته‌ی تهمینه میلانی هم با استقبال علاقه‌مندان رو‌به‌رو شد. چهارمین روز جشنواره میزبان چهره‌هایی چون رخشان بنی‌اعتماد، شهرام مکری، لوریس چکناواریان،محمد‌حسین مهدویان، تهمینه میلانی، محمد نیک‌بین و... بود.
حسین نمازی در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز از مسیر ساخت فیلم اولش و نمایش آن در جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر گفت
«آپاندیس» رضایت مخاطب را جلب می‌کند
حسین نمازی کارگردان فیلم سینمایی «آپاندیس» که در جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد اما به عنوان یکی از 6 فیلم ایرانی به جشنواره جهانی فیلم فجر راه پیدا کرد؛ در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز از شرایط ساخت و آماده‌سازی این فیلم و امیدش به استقبال مخاطبان در اکران عمومی «آپاندیس» گفت.
نماینده فیاپف از کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر بازدید کرد
رتبه جشنواره جهانی فیلم فجر تعیین می‌شود
در چهارمین روز از جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر، نماینده فیاپف (فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های تهیه‌کنندگان فیلم) از کاخ جشنواره‌ی جهانی فجر بازدید کرد تا ضمن گفت‌وگو با رضا میرکریمی، برای تعیین رتبه جشنواره جهانی فجر گزارش تهیه کند.
گزارش ویدیویی حال و هوا و رویدادهای روز سوم، سی‌و‌ پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر را ببینید
روز سوم؛ روز «نگار» و رامبد جوان
در سومین روز برگزاری سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر با حضور علاقه‌مندان و اهالی سینما علاوه بر نمایش فیلم‌های خارجی در بخش‌های مختلف، سه فیلم ایرانی «نگار»،«خانه کاغذی» و «خفه‌گی» در پردیس سینمایی چارسو نمایش داده و با استقبال خوبی رو‌به‌رو شدند. دومین روز مراسم بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی هم دیروز (3 اردیبهشت) در پردیس چارسو برگزار شد.
در دیدار رئیس سازمان سینمایی هنگ کنگ با رئيس سازمان سينمايي ايران مطرح شد:
اجرای رویکرد و سیاست‌های سینمای ایران برای عضویت در یک اتحادیه آسیایی
روز یکشنبه (۳ اردیبهشت ماه) هونگ کوک رئیس سازمان سینمایی هنگ کنگ، ولینگتون فونگ دبیر اجرایی سازمان سینمایی، تدی چان کارگردان مشهور هنگ کنگ  و هیات همراه با محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد دیدار و گفت‌وگو کردند.
گزارش ویدیویی فیلم‌نت نیوز از حضور اهالی سینما در روز دوم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو را ببینید
روز دوم؛ روز ابراز ارادت به افتخار سینمای ایران
دومین روز از سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور سینماگران ایرانی و خارجی‌ای که برای حضور در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در پردیس سینمایی چارسو حضور داشتند؛ با حال و هوایی متفاوت سپری شد.
فرهاد توحیدی از تجربه برگزاری کارگاه آموزش فیلمنامه‌‌نویسی در جشنواره جهانی فیلم فجر گفت
ایده‌های ایرانی‌ها جذاب‌تر است
فرهاد توحیدی که کارگاه شش ساعته‌ای با موضوع فیلمنامه‌نویسی در جشنواره جهانی فجر برگزار کرد، براین باور است که برتری ایده و خلاقیت هنرجویان ایرانی در کارگاه‌های آموزشی که با حضور هنرجویان ایرانی و خارجی برگزار می‌شود٬ کاملا نمایان است.
گزارش تصویری از حضور اهالی سینما و رویدادهای دومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
استقبال اهالی سینما از روز بزرگداشت
دومین روز جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر با برگزاری اولین مراسم بزرگداشست عباس کیارستمی با حضور پرتعداد و استقبال اهالی سینما فیلم فجر برگزار شد.
برنامه‌ی سومین روز از بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر
شاگردان و فیلمسازان از تاثیر سبک و شیوه کیارستمی می‌گویند
مراسم سومین روز از بزرگداشت‌ عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور ۶ نفر از شاگردان کیارستمی که فیلم‌های‌شان امکان اکران عمومی پیدا کرده‌اند، برگزار می‌شود.
تصاویری از اولین روز بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر
گردهمایی به یاد دوست
اولین روز از مراسم سه روزه‌ی بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی با عنوان «خانه دوست اینجاست» امروز در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. در این مراسم با مدیریت سیف‌اله صمدیان، میهمانانی از سینمای ایران و دنیا حضور داشتند.
گزارش ویدیویی فیلم‌نت نیوز از بازدید وزیر ارشاد در روز اول جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو را ببینید
صالحی امیری: در بهترین دوران رابطه‌ی سازمان سینمایی و جامعه‌ی بزرگ سینما هستیم
در اولین روز از آغاز رسمی سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر رضا صالحی‌امیری در پردیس سینمایی چارسو حضور پیدا کرد و ضمن بازدید از رویدادهای جشنواره به سوالات اهالی رسانه پاسخ‌های کوتاهی داد. وزیر ارشاد در میان این سوال‌ها از تعامل خوب سازمان سینمایی با خانه‌ی سینما گفت و تاکید کرد سازمان سینمایی وزارت ارشاد مشکل و مساله‌ای با هیچ‌کدام از صنوف سینمایی ندارد.
محصول مشترک ایران، چک و اوکراین
«خاطرات پاییزی» امروز در پردیس چارسو
فیلم سینمایى «خاطرات پاییزی» محصول مشترک ایران، چک و اوکراین به كارگردانى على فخرموسوى و تهیه‌كنندگى سیدامیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم و با حضور یک بازیگر ایرانی و بازیگرانى از اروپاى شرقى، امروز (دوم اردیبهشت) و همزمان با دومین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو به نمایش در می‌آید.
کمال تبریزی در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز:
پیش از هر چیز جذابیت فیلم برای ما اهمیت دارد
کمال تبریزی داور بخش جلوه‌گاه شرق سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر از معیارها و چگونگی انتخاب فیلم‌های این دوره از جشنواره گفت.
عوامل فیلم «خانه کاغذی» از نمایش این فیلم در جشنواره جهانی فجر ابراز خوشحالی کردند
پرویز پرستویی: موضوع فیلم برایم جذابیت داشت
بعد از اولین اکران «خانه کاغذی» در اولین روز جشنواره در سینما فلسطین، جلسه پرسش و پاسخ فیلم با حضور کاردگردان مهدی صباغ‌زاده،پرویز پرستویی، حسین پاکدل، شقایق فراهانی، خسرو نقیبی و علی مسعودی‌نیا فیلمنامه‌نویس برگزار شد.
در نخستین روز جشنواره جهانی فیلم فجر چه گذشت؟
آغاز جشنواره‌ی جهانی با 2 افتتاحیه، 4 کارگاه و بازدید وزیر ارشاد
نخستین روز جشنواره جهانی فیلم فجر با بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی از پردیس چارسو، افتتاح بخش «زیتون‌های زخمی» و بازار جشنواره، برگزاری کارگاه‌های آموزشی بهمن فرمان‌آرا، رضا کیانیان، فردریک‌تور فردریکسون از ایسلند و پرفسور ویت هایدوشکا تهیه‌کننده فیلم‌های هانکه و همچنین نمایش دو فیلم ایرانی «برگ جان» و «خانه کاغذی» در پردیس چارسو و سینما فلسطین همراه بود.
تصاویری از بازدیدهای روز اول جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو را ببینید
با حضور وزیر ارشاد، مسئولان و اهالی سینما
امروز (۱ اردیبهشت) سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو به طور رسمی آغاز شد. در عصر روز اول جشنواره، صالحی‌امیری وزیر ارشاد در پردیس چارسو حضور پیدا کرد و از فعالیت برگزار‌کنندگان جشنواره بازدید کرد و با مدیران جشنواره‌ی سی‌و‌پنجم جهانی فیلم فجر به گفت‌وگو نشست. محمد‌مهدی حیدریان هم یکی از مسئولان سینمایی‌ بود که در روز آغاز جشنواره، در پردیس چارسو حضور پیدا کرد.
نمایش مستند تحسین‌‌شده فرانسوی در جشنواره جهانی فیلم فجر
مستند «کنکور» از زاویه تربیتی نقد و بررسی می‌شود
مستند تحسین‌شده «کنکور» بعد از نمایش در دومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر، نقد و بررسی می‌شود.
جزییات برنامه‌ی بزرگداشت عباس کیارستمی اعلام شد
نمایش آخرین ساخته‌ی کیارستمی در جشنواره‌ی جهانی فجر
مراسم بزرگداشت سه روزه عباس کیارستمی در سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر از دوم تا چهارم اردیبهشت ماه ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در پردیس چارسو برگزار می‌شود.
در پردیس چارسو و طی مراسمی کوتاه
جشنواره جهانی فیلم فجر رسما آغاز به کار کرد
سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر به حضور دبیر، مدیران و داوران یک روز زودتر از برنامه برای اهالی رسانه آغاز شد.
عکس‌هایی از فیلم ناصر تقوایی رونمایی می‌شود
نمایشگاه عکس «ناخدا خورشید» در سینما فلسطین
سیف‌الله صمدیان از افتتاح نمایشگاه عکس فیلم سینمایی ناخدا خوشید پیش از نمایش نسخه بازسازی شده این فیلم در سینما فلسطین با حضور ناصر تقوایی خبر داد.
کدام کشور فیلم‌های بیشتری در جشنواره دارد
فرانسه با 23 فیلم در صدر جشنواره جهانی
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در حالی از ۱ تا ۸ اردیبهشت (۲۱ تا ۲۸ آوریل) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود که امسال ۲۳ فیلم فرانسوی (۲۱ فیلم بلند و دو فیلم کوتاه) در جشنواره به نمایش در خواهد آمد.
مدیر بخش دارالفنون خبر داد:
برگزاری کارگاه تهیه‌کنندگی با تهیه‌کننده فیلم‌های هانکه
مازیار میری از برگزاری کارگاه تهیه‌کنندگی ویت هایدوشکا که تهیه‌کننده فیلم‌های میشل هانکه بوده است، برای هنرجویان دارالفنون خبر داد.
تصاویری از کیارستمی در کاخ جشنواره
نمایشگاهی برای عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فجر
طبقه هفتم پردیس سینمایی چارسو در روزهای برگزاری جشنواره جهانی میزبان تصاویری در قالب عکس، پوستر و کاریکاتور درباره عباس کیارستمی خواهد بود.
با حضور میری، شجاع‌نوری و عادل
دارالفنون جشنواره جهانی فیلم فجر افتتاح شد
بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور مازیار میری مدیر بخش دارالفنون، شهاب‌الدین عادل عضو هیات علمی استعدادیابی بخش دارالفنون، علیرضا شجاع نوری دبیر نشست‌های تحلیل فیلم و جمعی از هنرجویان صبح روز چهارشنبه 30 اردیبهشت ماه در کاخ جشنواره افتتاح شد.
صفحه 1 از 1712345...10...انتها