«سحاب» به کارگردانی آرش لاهوتی ساخته شد

اهدای سلول‌های بنیادین مستند شد

اهدای سلول‌های بنیادین مستند شد
مستند «سحاب» با موضوع اهدای سلول‌های بنیادین با رویکرد ترویج فرهنگ اهدای این نوع سلول‌ها ساخته شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط عمومی آوای هنر سلامت، آرش لاهوتی کارگردان فیلم «سحاب» با اشاره به روند تولید این مستند گفت: «موضوع این مستند درباره‌ی اهدای سلول‌های بنیادین و اثری که این سلول‌ها می‌توانند در زندگی افراد بگذارند، است.»

او با اشاره به تولید این فیلم به تهیه‌کنندگی موسسه‌ی آوای هنر سلامت وزارت بهداشت افزود: «اسم فیلم هم برگرفته از نام پسربچه‌ای به نام «سحاب» است که با دریافت سلول‌های بنیادین از پسر بچه دیگری به زندگی باز می‌گردد. این پسر بچه که در آستانه‌ی مرگ قرار داشته، با پیوند سلول‌های بنیادین بهبود پیدا می‌کند و به زندگی برمی‌گردد. درواقع این فیلم ماجرای زندگی سحاب را از زبان خودش دنبال می‌کنیم.»

لاهوتی درباره‌ی تاثیرگذاری این مستند گفت: «این فیلم می‌تواند در جهت شناساندن مسئله‌ی سلول‌های بنیادین کمک کند و فرهنگ آن را گسترش دهد. چرا که با اهدای سلول‌های بنیادین می‌شود جان افراد بسیاری را نجات داد.»

وی ادامه داد: «هر کسی می‌تواند علاوه بر اینکه خون اهدا می‌کند، با پر کردن فرم و انجام مراحلی سلول بنیادین خودش را وارد بانک سلول‌های بنیادین کند که از آن برای کمک به بیماران مختلف استفاده شود. ما باید این فرهنگ را اشاعه دهیم تا به بهبود و نجات بسیاری از انسان‌ها کمک کنیم.»

عوامل فیلم«سحاب» عبارتند از: کارگردان: آرش لاهوتی، تصویربردار: محمد برزنده، صدابردار: علی علوی، مدیر تولید: مرتضی ابراهیمی.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *