حضور روزافزون سینماگران صاحب سبک در تلویزیون

برادران کوئن هم سریال می‌سازند

برادران کوئن هم سریال می‌سازند
بعد از وودی آلن، استیون سودربرگ و دیوید فینچر، این بار نوبت برادران کوئن است که ساخت یک سریال تلویزیونی را تجربه کنند.

فیلم‌نت نیوز: جوئل و ایتان کوئن، فیلمسازان صاحب سبک سینما که با فیلم‌ها و فضاهای منحصر به فردشان دوستداران زیادی را در دنیا برای خودشان فراهم کرده‌اند،  قرار است دست به ساخت یک سریال تلویزیونی بزنند. سریالی که این بار برخلاف سریال فارگو که نقشی در ساختش نداشتند، کارگردانی و نویسندگی‌اش را به عهده خواهند داشت. این سریال که حکایت باستر اسکراگز (The Ballad of Buster Scruggs) نام دارد، وسترنی است که هر فصل‌اش داستان و شخصیت‌های متفاوتی خواهد داشت.

سریال جوئل و ایتان کوئن را بخش تلویزیونی کمپانی آناپورنا تهیه خواهد کرد و برنامه‌شان ساخت سریالی است که «نوآورانه باشد و با کیفیت فیلم‌های سینمایی ساخته شود.» احتمالا بعضی قسمت‌های این سریال در سالن‌های سینما هم اکران خواهد شد. هنوز شبکه‌ای برای پخش این سریال مشخص نشده است ولی از همین حالا می‌توان حدس زد که  شبکه‌های مطرح برای گرفتن پخش این سریال خودشان را به آب و آتش خواهند زد.

حضور چهره‌های مطرح سینمایی در تلویزیون اتفاق تازه‌ای به حساب نمی‌آید. تابه‌حال کارگردانان زیادی ساخت سریال‌های تلویزیونی را تجربه کرده‌اند. از دیوید فینچر و کارگردانی قسمت اول خانه‌ی پوشالی(House of cards) گرفته، تا استیون سودربرگ که تمامی قسمت‌های سریال نیک(The Knick) را کارگردانی کرد. همین اواخر هم وودی آلن سریال کوتاهی ساخت با نام بحرانی در شش پرده (Crisis in Six Scenes). چندی پیش هم خبری منتشر شد مبنی بر این که دیوید او. راسل هم قرار است سریالی با حضور ستاره‌های مثل رابرت دنیرو و جولین مور بسازد.

هنوز مشخص نیست برادران کوئن چه رویکردی را برای ساخت سریالشان اتخاذ خواهند کرد. به احتمال زیاد آن دو کارگردانی همه‌ی اپیزودهای این سریال را (حداقل در فصل اول) به عهده خواهند گرفت. برادران کوئن تا کنون دو تجربه‌ی موفق در ژانر وسترن داشته‌اند: جایی برای پیرمردها نیست(No Country for Old Men) و شهامت واقعی(True Grit) و این که کمپانی آناپورنا تصمیم دارد قسمت‌هایی از این سریال را در سینما هم اکران کند خبر خوبی است. اگر فیلمبردار همیشگی‌ برادران کوئن یعنی راجر دیکینز هم به این پروژه ملحق شود، دیدن این سریال روی پرده‌ی سینما تجربه‌ی لذت بخشی خواهد بود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *